Ćwiczenie podnoszące świadomość: Obserwacja i neutralizacja negatywnych myśli. 0
Ćwiczenie podnoszące świadomość: Obserwacja i neutralizacja negatywnych myśli.

Poznaj dwa sposoby na to jak odpychać od siebie negatywne myśli i transformować je w pozytywne.

Najczęściej obciążamy i zanieczyszczamy się naszymi własnymi myślami. Wchodząc w negatywne myśli zanieczyszczamy się, otwieramy dostęp do nas wszelkim nisko wibracyjnym energiom, czujemy spadek psychiczny, energetyczny i fizyczny, popadamy w depresję, lęki i samodestrukcję..

 

Jak to zmienić?

 

BĄDŹ OBSERWATOREM SAMEGO SIEBIE - UWAŻNIE SKANUJ SWOJE WŁASNE MYŚLI.

 

Zmiana to samokontrola.. obserwacja samego siebie! Bez świadomości samego siebie niewiele zdziałasz. Pamiętaj, że istnieje WOLNA WOLA i czas nauczyć się z niej korzystać. Zapoznam Ciebie z dwoma sposobami na "puszczanie" myśli i nie wchodzenie w ich negatywne myśli.

 

Sposób 1 na pozbycie się negatywnych myśli:

Zacznij traktować myśli jak chmury☁️☁️

Niech każda myśl dryfuje po niebie jak chmura. Zaobserwuj, że chmury płyną, pojawia się jedna i odpływa, potem następna i następna. Jesteś w stanie zaobserwować, że one się nie zatrzymują, nieustannie płyną, żadna nie jest stała. Najważniejszym jest to, żeby nie skupiać się dłużej na jakiejś konkretnej chmurze, traktuj je lekko. Nie zagłębiaj się czy jest duża czy mała, ładna czy brzydka. Po prostu obserwujesz, pojawia się i pozwalasz jej popłynąć dalej, a na jej miejsce przychodzi kolejna. Naucz się lekkości i nie skupiania na pojawiających chmurach (myślach), po prostu pojawia się ona i znika.

Teraz tą samą czynność jaką wykonujemy obserwując chmury przerzucamy na nasze myśli. 

Nieustannie bombardują nas myśli. Są one różnorodne, od pozytywnych po negatywne. Zauważ, że im mniej ciążą na nas myśli tym bardziej czujemy się odprężeni. Stresując się, przejmując, zamartwiając się nieustannie myślimy, tworzymy w głowie negatywne scenariusze. Jeśli pojawiająca się myśl absorbuje Ciebie i jest ona negatywna, zamartwiasz się czy stresujesz czymś to momentalnie działasz sobie na niekorzyść. Przyciągasz to o czym myślisz. Sednem sprawy jest nauczenie umysłu, żeby nie przywiązywał zbyt wielkiej wagi do negatywnych myśli. Żeby zaobserwować, ze one się pojawiają i potraktować jak chmury. Natychmiastowo zastąpić wychwyconą negatywną myśl inną - pozytywną. Niech myśli płyną jak chmury na niebie bez zasilania energią negatywnych.

Nasze myśli tworzą rzeczywistość, jak się skupiamy na negatywnych myślach to nie dziwmy się, że to wszystko potem nam się przytrafia. To o czym myślimy, to przyciągamy - tego już dawno nauczał Budda, lecz jak widać szukamy różnych sposobów na rozwój poza nami, a to co najważniejsze to obserwacja i praca z samym SOBĄ.
 

Sposób 2 na pozbycie się negatywnych myśli:

A teraz drugi sposób dla bardziej opornych myśli, które nie chcą nas zostawić i jest Ci niezmiernie ciężko to uczynić. Ten sposób podebrałam pewnemu mnichowi buddyjskiemu i uważam, że jest dość drastyczny, ale za to super działa - umysł dostaje wyraźny sygnał, że ma odpuścić to co nam szkodzi.

 

Jeśli są myśli, które cały czas Ciebie dręczą i nie możesz się ich pozbyć weź papier toaletowy. Tak.. tak.. dobrze czytasz! Następnie przygotuj brązowy długopis czy mazak i napisz na tym papierze to co za Tobą chodzi i dręczy, wszystkie te negatywne myśli i stwierdzenia, którymi się obarczasz.

Następnie zrób to co zawsze się robi z papierem toaletowym "pobrudzonym" na brązowo :) i.... odczuj świadomie ulgę .. bo właśnie wyrzuciłeś ze swojego pola te natrętne myśli, które ściągały Ciebie w dół. W ten sposób nasz umysł koduje, że to co było napisane na papierze musi być daleko od nas, jest to naturalny odruch (program) i automatycznie tworzymy trwały zapis w naszej głowie wyrzucający daną myśl czy negatywne stwierdzenie. 

 

Żeby coś zmienić to trzeba dać temu uwagę, uświadomić sobie co nam szkodzi i wykonać ruch, który jest inny niż dotychczas .. obserwuj siebie i działaj. 

Jak sobie radzić z negatywnymi myślami

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl